Kaymaz Halılar

 

Teknolojinin ve imkanların gelişmesi ve değişmesi ile birlikte günümüz insanının ihtiyaçlarında da değişim gözlenmektedir. Zira satın alıp kullandığımız bir materyalin kullanım süresi içerisinde sürekli geliştirilip daha iyisinin meydana getirildiğine şahit olmaktayız. Dolayısıyla kullandığımız materyalin bir üst modelini imkanlar dahilinde satın alarak bu döngünün hızla devam etmesine katkıda bulunuyoruz.

 

 Kaymaz tabanlı halı adından da anlaşılacağı üzere, özel ilaçlı veya özel kumaş dokuması yahut suni deri yöntemleri kullanılarak üretilen bir halı çeşidi olmakla birlikte artık her evin tercih ettiği bir ev eşyası haline gelmiştir.

 

 Kaymaz Tabanlı Halının Tercih Edilme Sebepleri:

 

 Evimizde her ne kadar dikkatli olsak da bazen görünmez kaza diye tabir edilen kazalar yaşanabilmektedir. Özellikle küçük çocuklu aileler ile yaşlı aileler ev kazalarına karşı daha dikkatli olması gereken aile grupları arasında yer almaktadır. İşte kaymaz taban halılar bir noktada bu düşünce ile üretilmiş ve bu yaş grubundaki fertleri kayarak düşme tehlikesinden korumaktadır.

 

 Kaymaz Tabanlı Halıların Özellikleri:

 

 Öncelikle kaymama özelliği bu halının en temel özelliklerinden biridir. Diğer halılara nazaran daha narin ve daha ince yapısı bulunmaktadır. Fiyat konusunda ise diğer kalın halılara nazaran daha uygun olması, ev dekorasyonunun değişimi esnasında kaymaz tabanlı halıların da değiştirilip yenisinin eklenmesi ekstradan fazla maliyet meydana getirmemektedir. Bir diğer önemli özelliği ise kolay temizlenebilir bir halı çeşidi olmasıdır. Temizliğe çok vakit ayıramayan ailelerin bu halıları sıklıkla tercih ettiğini söyleyebiliriz.

 

Toplam 566 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.