Çocuk Odası Halısı

Evlerimizi dekore ederken bazı huşulara dikkat etmemiz gerekir. Öncelikle çocuk odası halısı seçiminde odanın büyüklüğü, halının eşyalar ile uyumu, doğacak bebeğin cinsiyeti gibi hususlar önem arz etmektedir. Halılar sadece dekor amaçlı kullanımının dışında sağlıklı ve genel kullanıcısına göre de seçilmelidir.

Çocuk Odası Halısı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle alerji riski taşıyan halılar kesinlikle tercih edilmemelidir. Çünkü çocuklar için çok tehlikeli olabilecektir. Çok tüylü ve sağlığı tehlikeye atan kir toplayan halılar tercih edilmemelidir. Kullanacak çocuğun sağlık koşulları, evin hava alma durumu, evin temizliği en önemli hususlardandır. Genel de yünlü ve polyamid şeklinde çocuk halıları mevcuttur. Eğer ev düzenli ise her iki çeşidi de tercih edilebilir. Ev dağınık ve hava alma şansı az ise genel de polyamid türü halılar tercih edilir.

Çocuk Halı Modelleri

Çocuk halı modeli seçilirken çocuklar kullanacağından daha canlı ve dikkat çekici renkli halılar tercih edilmelidir. Bu sayede çocukların hoşuna gidecektir.

Diğer önemli bir hususta kullanılacak halının mobilya ve evin büyüklüğü ile orantılı olmasıdır. Böyle çocuk odasın da bir ahenk oluşacak ve çocukların mutluluğu ön plan da olacaktır. Çocuğun cinsiyeti de büyük bir önem arz eder. Son dönemler de genellikle Tv de ki çizgi film kahramanları, taraftar halılar tercih edilir. Eğer kız çocuğu ise daha pastel tonlar tercih edilebilir, eğer erkek çocuğu ise daha canlı renkler tercih edilebilir.

 

 

Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.