Bambu Tuşeli Halılar

 

Halılar ev dekorasyonunda çok önem taşımaktadırlar. Dekorini sizler için birçok çeşitte halıyı hizmetinize sunmaktadır. Özellikle bambu tuşe halılar oldukça fazla tercih edilmektedir. Bambu halılar çok yumuşak ve kullanışlıdırlar.

 

 Bambu Tuşeli Halıların Yapımı

 

 Bambu halıların bir diğer adı da ipek halıdır. Elyaftan dokunmaktadırlar. Elyaflar doğal bir bambu ipliğidirler. Bambu tropikal bölgelerde yetişmektedir. Çok kısa sürede yetişen bitki türlerindendir. Bu yetişen bitki olgunlaştığında ısıtılır. Gövdesi hamur haline getirilir. Bu hamur liflendirilir. İplik haline getirilir. Daha sonra bu ipliklerden halılar dokunarak hizmete sunulur.

 

 Özellikler

 

 Bu tür bambu ağaçlarından yapılan iplikler serinlik hissi vermektedir. Aynı zamanda doğal bir parlaklığa sahiptirler. Diğer halılar gibi dokuma sonrasında artı işlemlere gerek duymayan bir yapısı vardır. Bu sebeple ipek halılar gibi bir görüntüye sahiptir. Görüntüsü dolayısı ile birçok kişi tarafından alternatif olmaktadır.

 

 Bu tür iplikler ile üretilmiş olan halılar anti bakteriyel özellik göstermektedirler. Bu sebeple hijyen açısından kullanışlıdırlar. Güven ile satın alınabilirler. Bu özelliği özellikle çocuk ve bebek odalarında tercih edilmelerine neden olabilmektedir. Ayrıca toza alerjisi olan kişiler için de iyi bir seçenektir. Hasas özellikleri ile kişileri zor durumda bırakmayacaktır.

 

 Bambu ipliği sayesinde halılar kalın ve ağır değildir. İplik ile beraber çok yumuşak, hafif ve ince bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bambu lifleri boyayı çok kolay ve iyi emmektedirler. Bu sebeple renkler çok canlı ve dolgun görünmektedirler.

 

Toplam 42 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.